Два відео: закарбована історія

Під час наступу рашистів на Київ з півночі, коли їхнє військо загрузло в боях у районі Гостомеля, Ірпеня та Бучі, вони спробували зайти на столицю з заходу й південного заходу. Обійшовши на відстані позиції київської теорборони та ЗСУ, вийшли на Макарів і Бишів, посунули далі, але були відкинуті з-під Фастова. Тут їх «покришили», як кажуть місцеві жителі, під приміським селом Мала Снітинка. Але в цей час інша колона загарбників, що як і перша, зайшла з боку Білорусі, попрямувала на столицю з заходу і вперлася в Ірпінь у селі Стоянка, де міст через річку був підірваний, а дорога на Київ перекрита тероборонівцями. Рашистські війська заховалися в селі Дмитрівка, яке знаходиться за 2 кілометри від Житомирської траси, де, прикриваючись навколишніми лісам і садами, зробили, переважно в північно-східній частині селища (ближче до своїх у Бучі), оперативну базу. А тим часом зайнялися грабунками в навколишніх селах. Проте вони не відали, що навколо, в тих же лісах і садах, засіли українські вояки. Й коли рашисти не сподівалися, українці раптово вдарили «Джавелінами» та з танкових гармат. Наших сил було набагато менше, наприклад, танків вони мали всього два проти двох десятків, не рахуючи численних ворожих самохідних гармат, БМП та БТРів. Але раптовість нападу, вишкіл і лють проти загарбників зробили своє: практично без втрат наші вояки винищили все тамтешнє вороже угруповання. До речі, більшість мешканці Дмитрівки евакуювалися, завдяки діям голови громади Тараса Дідича, який тут проявив велику наполегливість.

Перебіг цих подій закарбувалися на двох відео, знятих місцевими жителями. Їх можна переглянути, натиснувши на вміщені нижче покликання.

На першому відео бачимо, як колона рашистських танків та іншої бронетехніки, настовбурчившись гарматами, на швидкості мчить на Київ. Відео зняли мешканці наближених до Житомирської траси сіл, а потім поширили в своїй Вайбер-групі. Нам його прислала співробітниця відділу "Український етнологічний центр" ІМФЕ ім.М.Т.Рильського НАН України Людмила Пономар, яка проживає з родиною в селі Весела Слобода, поряд зі згаданою трасою.

https://www.youtube.com/watch?v=F1aNLkiPEqY&list=PLg5kulP4RVkiQUcOoVHS29...

Друге відео відзняв місцевий житель Віталій Іваненко, зять сестри автора цих рядків у названому вище селі Дмитрівка, на місці, де відбувся бій. На ньому бачимо фінал історії: розбиті та згорілі танки й інша бронетехніка. Тіла загиблих рашистів уже прибрали, на обпалених вибухами й вогнем деревах і чагарниках виросло молоде листя, українська земля заліковує завдані їй чужинцями рани.

https://www.youtube.com/watch?v=BhVdbawmZKQ&list=PLg5kulP4RVkiQUcOoVHS29...

Навколо розтрощених танків та бронемашин з цікавістю ходять мирні люди. Таким є безславне фіаско наступу на Київ агресивних чужинців, драматичні деталі якого зберегли відео: початок подій і кінець.

канд. іст. наук, старший наук. співробітник відділу "Український етнологічний центр" ІМФЕ ім.М.Т.Рильського НАН України