Короткий відеоогляд книги «Село Андруші. Історико-етнографічний нарис» (К., 2016)

Пропонуємо до Вашої уваги короткий відеоогляд книги «Село Андруші. Історико-етнографічний нарис» (К., 2016), що видана зусиллями науковців ІМФЕ Ім. М.Т. Рильського НАН України у співпраці з краєзнавцями та меценатами з міста Переяслава-Хмельницького.

В основі видання - рукопис письменника, краєзнавця та етнографа Дмитра Косарика, який у 1950-х рр. зафіксував особливості повсякденного життя, побуту та обрядовості мешканців села  Андруші, якого зараз уже не існує. Це село було затоплене у ході будівництва Канівської ГЕС, а жителі - відселені до приміської смуги Переяслава-Хмельницького, де згодом утворилися Нові Андруші. Народознавча розвідка Д. Косарика є унікальним джерелом, що складає наше національне надбання та зберігається в "Архівних наукових фондах рукописів та фонозаписів" ІМФЕ ім. М.Т. Рильського.

У виданні основному викладу матеріалу передують вітальні слова його ініціаторів та меценатів, а також дві вступні публікації етнологів Інституту - В.К. Борисенко та Н.В. Федорович.

Монографія гарно ілюстрована фотоматеріалами з фондів історико-етнографічного заповідника "Переяслав", а також світлинами із сімейних фотоальбомів жителів Андрушів.

Книга стане в нагоді професійним історикам, етнологам, мистецтвознавцям та ін., а також, що першочергово, - буде цінною пам’яткою для колишніх мешканців села та інших людей, кому небайдужа доля маленьких сіл та містечок, що зникли з карти України.

Переглянути електронну версію книги можна на офіційному сайті ІМФЕ ім. М.Т. Рильського НАН України (рубрика "Народознавча та мистецька спадщина", рік - 2016) за посиланням: http://www.etnolog.org.ua/pdf/stories/spadshchyna/2016/andrushi.pdf